Aktualizacja strony została wstrzymana

Niemcy podrzucili nam toksyczne odpady

Leśnik Nowogródka Pomorskiego, niedaleko Myśliborza, zauważył spore pojemniki plastikowe z nalepkami informującymi o skażonej zawartości. Okazało się, że wewnątrz znajdują się poszpitalne odpady. Przy pojemnikach znaleziono dokumentację niemiecką. – pisze Głos Szczeciński.

Odpady znaleziono wczoraj wieczorem. Na większości ze 130 plastikowych pojemników były nalepki informujące o skażonej zawartości. Część z pojemników była otwarta, najprawdopodobniej otworzyły się podczas rozładunku – informują policjanci badający sprawę.

Policjanci stwierdzają również, że wewnątrz pojemników znajdowały się zużyte jednorazowe zestawy do przetaczania krwi, próbówki z zawartością, strzykawki inne odczynniki i odpady poszpitalne. Wśród pojemników znajdowały się również plastikowe kanistry z kolorową cieczą.

Odpady zostały już usunięte i przewiezione do utylizacji pod nadzorem Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Jak pisze szczecińska gazeta: „Policjanci ustalili, że zostały one podrzucone naszych zachodnich sąsiadów.”

Za: Głos szczeciński | http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110128/MYSLIBORZ/623204540

Skip to content