Niemcy podrzucili nam toksyczne odpady

Aktualizacja: 2011-01-28 11:52 am

Leśnik Nowogródka Pomorskiego, niedaleko Myśliborza, zauważył spore pojemniki plastikowe z nalepkami informującymi o skażonej zawartości. Okazało się, że wewnątrz znajdują się poszpitalne odpady. Przy pojemnikach znaleziono dokumentację niemiecką. – pisze Głos Szczeciński.

Odpady znaleziono wczoraj wieczorem. Na większości ze 130 plastikowych pojemników były nalepki informujące o skażonej zawartości. Część z pojemników była otwarta, najprawdopodobniej otworzyły się podczas rozładunku – informują policjanci badający sprawę.

Policjanci stwierdzają również, że wewnątrz pojemników znajdowały się zużyte jednorazowe zestawy do przetaczania krwi, próbówki z zawartością, strzykawki inne odczynniki i odpady poszpitalne. Wśród pojemników znajdowały się również plastikowe kanistry z kolorową cieczą.

Odpady zostały już usunięte i przewiezione do utylizacji pod nadzorem Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Jak pisze szczecińska gazeta: “Policjanci ustalili, że zostały one podrzucone naszych zachodnich sąsiadów.”

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31461 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]