Hillary Clinton: prawa gejów najważniejsze w polityce zagranicznej USA

Aktualizacja: 2011-01-28 9:50 am

W wywiadzie dla amerykańskiego miesięcznika LGBT “The Advocate” Hillary Clinton, sekretarz stanu w gabinecie Barka Obamy, podkreśliła konieczność umieszczenia praw środowisk LGBT wśród priorytetowych celów polityki zagranicznej USA. Clinton uważa, że wzrost fali przemocy wobec mniejszości seksualnych na całym świecie jest wynikiem nietolerancyjnej polityki niektórych państw i ich rządów. Podkreśliła również, że USA powinny przodować w zwalczaniu tego typu zjawisk oraz stanowczo im przeciwdziałać, gdy mają ku temu odpowiednie środki nacisku. Z racji pełnionej przez siebie funkcji Clinton stara się wywierać presję na ambasadorów tych krajów, które prześladują środowiska LGBT. Ma to na celu złagodzenie represji i stworzenie im możliwości do samorealizacji. Dodaje również, że w przeciwieństwie do neutralnej w tej kwestii polityki społecznej jej męża – ex prezydenta USA, ona trwa niezmiennie na stanowisku otwartego poparcia dla tych środowisk.

Zadziwiające jest to, ile uwagi możnych tego świata poświęcane jest zjawisku tak marginalnemu jak homoseksualizm czy innym równie szkodliwym społecznie zboczeniom. Homoseksualizm jako choroba był obecny na świecie od zawsze i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Jednak demoliberalni politycy, którzy usilnie poszukują poparcia, sięgają coraz częściej po głosy i tego elektoratu, biorąc udział w paradach czy udzielając wywiadów w gejowskich miesięcznikach. Należy żałować tylko, że tyle samo uwagi ile wszelkiej maści społecznym odmieńcom, nie poświęca się tradycyjnej rodzinie, łamaniu praw człowieka czy urągającym godności warunkom życia ludzi w niektórych częściach globu./JS/

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31442 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]