Biskup John D’Arcy niezadowolony z kierownictwa Uniwersytetu Notre Dame

Aktualizacja: 2006-04-25 12:00 am

Podczas spotkania biskupa Johna D’Arcy z Diecezji Fort Wayne-South Bend w stanie Indiana ze studentami i kadrą naukową uniwersytetu Notre Dame Law School , które odbylo się 21 kwietnia br., padly slowa podkreślające rolę biskupa również w nadzorze nad uniwersytetami. “Jest ważną sprawą uznanie niezależności Uniwerytetu i wolności akademickiej” – powiedzial bp D’Arcy – “Ale ja mam wolność w zakresie pastoralnym i nie mogę odejść od gloszenia Ewangelii.”
Uwagi bp. D’Arcy dotyczyly niedawnej decyzji Prezydenta Uniwerytetu zezwalającej na wykonanie na terenie uniwersytetu niemoralnej i antykatolickiej sztuki The Vagina Monologues. Na bezpośrednie pytanie odnośnie tej decyzji, biskup powiedzial, że jest nią “wielce zasmucony”. Ujwanil też, że ta różnica zdań pomiędzy zarządem Uniwersytetu a Biskupem, nadwyrężyla stosunki ze stronami. “Zawsze mialem bardzo dobre stosunki z prezydentem Uniwerstytetu, ale teraz są one napięte. Nie cieszę się z tego.” – powiedzial bp John D’Arcy.

 

Zob. również: Prezydent katolickiego uniwerstytetu Notre Dame zezwolił na wystawianie niemoralnych sztuk teatralnych

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=314 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]