Coraz więcej urzędników w stołecznym ratuszu

Aktualizacja: 2011-01-26 1:47 pm

Wbrew wcześniejszym deklaracjom prezydent Warszawy, w roku 2010 przybyło 300 etatów w stołecznych urzędach.

Pomimo wcześniejszych zapewnień składanych przez prezydent stolicy o zamrożeniu etatów z powodu kryzysu w urzędzie miasta i dzielnicach, w minionym roku przybyło ponad 300 nowych urzędników.

Na początku 2011 roku w biurze stołecznego urzędu Miasta i w 18 urzędach dzielnicowych było w sumie ponad 7,2 tys. stanowisk, co oznacza wzrost liczby etatów o 324. Według wydziału prasowego prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz – prawie połowa nowych stanowisk pracy to wynik realizacji nowej Ustawy o finansach publicznych, czyli zatrudnienia w ratuszu ludzi, którzy wcześniej pracowali w Zakładzie Obsługi Urzędu. Ratusz twierdzi też, że część stanowisk została stworzona na potrzeby projektów europejskich i finansowana ze środków unijnych.

Dla porównania w tym czasie w gdańskim ratuszu przybyło tylko 1,2 proc. etatów. W Krakowie ich ubyło. Jak komentuje ekonomista Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha, różnica ta wskazuje, które miasta są kierowane lepiej i oszczędniej. I jak widać nie SA to miasta zarządzane przez Platformę, bo ta w całym kraju powiększyła liczbę pracowników administracyjnych.

(ZycieWarszawy/AJa)

Za: Aspekt Polski -- [Org. tytuł: « Coraz więcej urzędników w ratuszu»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31335 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]