Dla MEN katolickie święta też nie istnieją?

Ministerstwo Edukacji Narodowej kierowane przez minister Katarzynę Hall objęło w Polsce patronatem kalendarze zrobione przez Komisję Europejską, które dyskryminują katolików. Przedmowę do polskiego wydania napisał komisarz UE, polityk Platformy Obywatelskiej Janusz Lewandowski.

Publikacja spotkała się już z protestami i krytyką środowisk katolickich na całym świecie. Kalendarz wyprodukowany przez Unię Europejską na rok 2011 zawiera informacje o wszelkich świętach religijnych obchodzonych na świecie. Jest w nim informacja również o tak bzdurnych dniach, jak Halloween czy Walentynki. Nie ma w nim jedynie najważniejszych świąt katolickich: Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Wszystkich Świętych. Przedstawiciele Komisji twierdzili, że nie chcieli w ten sposób, by muzułmanie, hinduiści czy Żydzi poczuli się dyskryminowani.

Obecnie kalendarz trafił na polski rynek. W związku z tym z protestem do władz Unii Europejskiej wystąpiło Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z Legnicy. – W Unii Europejskiej chyba nie lubią chrześcijan albo jest jeszcze gorzej i walczą z chrześcijanami – mówi Adam Wierzbicki z legnickiego Stowarzyszenia.

Już wkrótce Stowarzyszenie rozpocznie zbieranie podpisów pod protestem na terenie diecezji legnickiej, a następnie na terenie całego kraju. – Jeżeli my nic nie zrobimy, to będzie wyglądało na to, że nic się nie stało. A stało się coś bardzo złego – uzasadnia Adam Wierzbicki.

Protest katolików z Polski trafi m.in. do przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana van Rompuya, a także do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka oraz Jose Manuela Barroso, przewodniczącego Komisji Europejskiej, bo to ona wydała kalendarz. I to aż w 3 milionach egzemplarzy, we wszystkich oficjalnych językach UE.

– Co dziwne, przedmowę do polskiej edycji kalendarza napisał komisarz UE ds. budżetu i programowania finansowego Janusz Lewandowski, a honorowy patronat nad wydawnictwem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej – zaznacza Adam Wierzbicki.

żar/Dziennik.pl

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/dla_men_katolickie_swieta_tez_nie_istnieja

Skip to content