Jak minister Grabarczyk poustawiał kolegów ze studiów

Aktualizacja: 2011-01-25 9:28 pm

SLD przygotowało listę osób związanych z Cezarym Grabarczykiem, które dzięki niemu znalazły zatrudnienie w Ministerstwie Infrastruktury, w PKP albo w Poczcie Polskiej. Chodzi o co najmniej 30 znajomych lub przyjaciół Cezarego Grabarczyka.

Listę z nazwiskami i powiązaniami przygotowaną przez Sojusz mamy poznać dzisiaj. Większość pochodzi z Łodzi, miasta Cezarego Grabarczyka.

Na przykład członek zarządu PKP S.A. to była dyrektor łódzkiego Zarządu Dróg i współpracowniczka obecnej prezydent Łodzi. Członek zarządu PKP PLK to były prezes łódzkiego MPK, startował do Sejmu z listy PO. Kolejna osoba to były szef łódzkiej PO i kandydat do Sejmu – jest szefem Rady Nadzorczej Pocztowej Agencji Usług Finansowych oraz członkiem rady w spółce portów lotniczych.

Bliski współpracownik ministra Grabarczyka jest wiceszefem zarządu Banku Pocztowego, a jego żona wicedyrektorem jednego z departamentów w ministerstwie. Kolejny kolega ministra ze studiów i pracy na uczelni został podsekretarzem stanu w resorcie.

Nie byłoby tej listy, gdyby dobrze działała kolej, gdyby dobrze budowano drogi, gdyby dobrze fukncjonowała Poczta Polska – twierdzi Wiesław Szczepański z SLD. Posłowie chcą zwrócić uwagę premiera, ale nie od dziś wiadomo, że pozycja Cezarego Grabarczyka jest silna – politycznie. Resort Grabarczyka nie chce komentować sprawy.

(RMF/interia.pl/AJa)

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31252 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]