Bandera honorowym obywatelem Źółkwi

Aktualizacja: 2011-01-25 9:31 pm

W poniedziałek 24 stycznia Rada Miejska w Źółkwi podjęła decyzję o nadaniu Stepanowi Banderze tytułu honorowego obywatela miasta. Jak podaje portal zaxid.net, informacja pochodzi od rzecznika prasowego partii „Swoboda”.

Ponadto, deputaci żółkiewscy poparli oświadczenie Lwowskiej Rady Obwodowej sprzeciwiające się anulowaniu dekretu byłego prezydenta Ukrainy, Wiktora Juszczenki, o nadaniu Stepanowi Banderze tytułu „Bohatera Ukrainy”. W zeszłym tygodniu podobną decyzję podjęli również radni miasta Dublany i Rawa-Ruska na Lwowszczyźnie.

Stepan Bandera został już ogłoszony honorowym obywatelem takich miast na zachodniej Ukrainie, jak Lwów, Iwano-Frankowsk (d. Stanisławów), Tarnopol, Łuck, Truskawiec, Kowel i Sokal.

Źółkiew to miasto założone w 1579 roku przez hetmana Stanisława Źółkiewskiego, zdobywcę Moskwy w 1610 roku, poległego w bitwie pod Cecorą w 1620 roku. Jego prawnukiem był król Jan III Sobieski, który często odwiedzał rodową posiadłość.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31248 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]