Gigantyczne zarobki portugalskich właścicieli “Biedronki”. Kosztem Polaków

Aktualizacja: 2011-01-25 10:52 am
Niezwykle udany był 2010 rok dla właścicieli sieci Biedronka. Firma Jeronimo Martins, do której należą sklepy, zarobiła 1,5 mld euro, a to w dużej mierze zasługa ekspansji właśnie w Polsce.
Sklepy sieci Biedronka osiągnęły w ubiegłym roku 4,8 mld euro obrotu.

O zysku firmy poinformował dziennik „Jornal de Negocios”. Gazeta odnotowuje, iż fortuna rodziny Soares dos Santos – do której należy firma – zwiększyła się w ub.r. aż o 63 proc.. Stało się tak w dużej mierze dzięki ekspansji w naszym kraju. Wzrostowi nie zaszkodził ani kryzys portugalskiej gospodarki, ani osłabienie lizbońskiej giełdy.

Doskonałe wyniki grupy Jeronimo Martins w 2010 r. pozwoliły na zwiększenie majątku familii Soares dos Santos do poziomu aż 4,04 mld euro! Dzięki temu, rodzina właścicieli dyskontów Biedronka stała się najbogatszą rodziną, wśród posiadających firmę, notowaną na giełdzie w Lizbonie.

Zostało to także uwzględnione w opracowanym przez „fornal de Negocios” rankingu najbardziej wpływowych osób w Portugalii. 75-letni Alexandre Soares dos Santos, głowa rodziny i zarazem prezes grupy Jeronimo Martins, uplasował się w nim na 7. miejscu, wyprzedzając m.in. prezydenta kraju Anibala Cavaco Silvę oraz ministra finansów Fernando Teixeirę Dos Santosa.

Bardzo dobre wyniki osiągnęła sama sieć Biedronka, w której sklepach sprzedaż netto zwiększyła się w zeszłym roku o 29,1 proc. Polskie dyskonty osiągnęły w ub. r. 4,8 mld euro obrotu, dzięki czemu w całości sprzedaży detalicznej realizowanej przez grupę Jeronimo Martins Biedronka ma już ponad 55 proc. udziału. Firma Jeronimo Martins jest obecna w Polsce od 1995 r. Posiada ponad 1650 sklepów dyskontowych Biedronka.

Za: TVPInfo -- [Org. tytuł: « Gigantyczne zarobki właścicieli Biedronki»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31218 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]