Niemcy: Sąd obronił szkołę Bractwa św. Piusa X

Aktualizacja: 2011-01-23 11:46 pm

Lewicowemu politykowi nie udało się zamknąć szkoły prowadzone przez Bractwo św. Piusa X. Sąd administracyjny Kraju Saary stwierdził, że natychmiastowe zamknięcie placówek nie leży w interesie publicznym.

Sąd administracyjny Kraju Saary cofnął decyzję ministra edukacji tego niemieckiego kraju związkowego o zamknięciu dwóch szkół prowadzonych przez tradycjonalistów. Sędziowie nie stwierdzili złego funkcjonowania szkoły podstawowej St. Arnual i szkoły średniej Najświętszego Serca Jezusowego w Fechingen.

Wcześniej pochodzący z Partii Zielonych minister edukacji chciał zamknąć szkoły, gdyż w bursach przy tych placówkach mieszkało za dużo uczniów. Z kolei prowadzący placówki przedstawiciele Bractwa uważają, że polityk walczy z tradycjonalistami z przyczyn „polityczno-ideologicznych”.

Za: Kontrrewolucja -- [Org. tytuł: « SÄ…d obronił szkołę FSSPX»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31113 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]