Aktualizacja strony została wstrzymana

Skandaliczna audycja w Programie 4 BBC

Z okazji 400. rocznicy wydania Biblii króla Jakuba w Programie 4 BBC odbyła się audycja, podczas której padło kategoryczne stwierdzenie, jakoby biblijny król Dawid, który pokonał Goliata, utrzymywał kontakty homoseksualne z Jonatanem, synem Saula.

W trakcie trwania audycji literackiej poświęconej historycznemu tłumaczeniu Biblii, która nadana została w niedzielę 9 stycznia tego roku, dramaturg Howard Brenton stwierdził: – Dla świeckiego czytelnika historia miłości Dawida i Jonatana jest naturalnie miłością homoseksualną. Jest to jedyna relacja homoseksualna opisana w Biblii.

Biblia króla Jakuba zatwierdzona przez króla Jakuba I w 1611 r. jest bardzo rozpowszechniona nawet wśród niechrześcijan, ze względu na piękną siedemnastowieczną angielszczyznę. Król Jakub I powołał grupę 47 najlepszych w owym czasie biblistów, którzy zajęli się przygotowaniem przekładu angielskiego.

Brytyjscy homoseksualiści i uczeni nie pierwszy raz próbują prowokować, przypisując różnym postaciom biblijnym, w tym samemu Panu Jezusowi, skłonności homoseksualne. Często wykorzystuje się opis miłości jaka łączyła Dawida z Jonatanem oraz Naomi z Ruth.

Stacja radiowo-telewizyjna BBC jest dobrze znana z antykatolickiego stanowiska. Podczas niedawnej wizyty Ojca Świętego w Wielkiej Brytanii BBC prezentowała filmy, audycje i programy, które koncentrowały się na szkalowaniu Kościoła oraz papieża. Arcybiskup Edynburga, kard. Keith O’Brien zarzucił BBC prezentowanie treści ze skrajnie liberalnego punktu widzenia.

Komentując skandaliczną audycję, która nadana została w Programie 4, wydawca gazety „The Catholic Herald” i felietonista „The Daily Telegraph”, Damian Thompson napisał, że „w żadnej produkcji lewicowo-liberalnej BBC nie było tylu uprzedzeń co w niedzielnej audycji Programu 4”.

Thompson powołał się także na wewnętrzną notkę, która wyciekła ze stacji BBC w 2006 r. Wynika z niej, że kierownicze stanowiska w korporacji są zdominowane przez homoseksualistów, a niektórzy wydawcy programów są „głęboko sfrustrowani” korporacyjnym zobowiązaniem do postępowania zgadnie z ideą poprawności politycznej i liberalnej polityki społecznej kosztem obiektywności oraz rzetelności dziennikarskiej.

Źródło LifeSiteNews.com, AS

Komentarz PiotrSakrga.pl: Jest to przykład wyjątkowo bluźnierczej, podłej, nikczemnej i łajdackiej postawy środowisk pederastów. Poza celowym zohydzaniem świętych oraz obrażania samego Boga-Człowieka Jezusa Chrystusa to przykład swoistej skrajnej obsesji na punkcie homoseksualizmu, który musi być wciskany wszędzie, jak kiedyś Lenin czy Marks. Módlmy się, by Opatrzność położyła kres tym skandalom i udzieliła łaski przebudzenia.

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,6489,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content