Anglia: Kolejne ofiary politycznej poprawności

Aktualizacja: 2011-01-19 10:26 pm

Chrześcijańskie małżeństwo posiadające mały pensjonat w Cornwall w Anglii zostało 2 lata temu pozwane przez “parę” homoseksualistów za odmowę wynajęcia 2-osobowego pokoju osobom nie będącymi małżeństwem.  Teraz musza zapłacić odszkodowanie.

Peter i Hazelmary Bull odmówili parze homoseksualistów wynajmu pokoju w ich pensjonacie. Martyn Hall i Steven Preddi domagali się za to 5 tys. funtów odszkodowania.  Małżeństwo Bull utrzymało , że powinno mieć prawo do kierowania się zasadami chrześcijańskimi prowadząc swój biznes, szczególnie, że pensjonat jest jednocześnie ich domem.

Jeden z pracowników pensjonatu zeznał podczas procesu, że cała sprawa została celowo zaplanowana przez gejowską parę, która miała poparcie jednej z lokalnych organizacji gejowskich. Według niego organizacje gejowskie były świadome zasad panujących w pensjonacie i pisały nawet do Bullów, by ci je zmienili. Już wtedy grożono małżeństwu sądem. Quinn powiedział, że kilka godzin przez telefonem Preddiego, który chciał dokonać rezerwacji, odebrał telefon od tajemniczej Pani Preddy, domagającej się pokoju dla pary. Małżeństwo zostało również  wsparte przez dwóch emerytowanych biskupów anglikańskich, którzy wyrazili swoje zaniepokojenie potraktowaniem starszych małżonków w liście do „The Daily Telegraph”. To jednak nie pomogło.  Właściciele pensjonatu muszą zapłacić parze ponad 3,5 tysiąca funtów odszkodowania.  Sędzia przychylił się do wniosku  „Komisji ds. Równych Szans i Praw Człowieka” ( EHRC).  Ta wpływowa komisja jest zresztą sponsorowana przez środowiska gejowskie.

Małżeństwo tłumaczy, że w swoim pensjonacie nie wynajmuje pokoi z jednym łóżkiem parom heteroseksualnym nie będącym małżeństwem. – Działamy tak z powodu naszej wiary i naszych poglądów na temat istoty małżeństwa. Tak samo traktujemy homo i heteroseksualistów w tej kwestii- powiedziała mediom Hazelmary Bull. -Za to, że żyjemy zgodnie z zasadami naszej wiary, zostaliśmy ukarani grzywną. Jednak wielu chrześcijan dało nam prezenty i pieniądze na pokrycie kosztów kary. Dziękujemy im za to- dodała kobieta.

Zdaniem małżeństwa chrześcijaństwo jest marginalizowane w Wielkiej Brytanii. Bull przekonuje, że spotkało ich to samo co spotkało chrześcijańskie ośrodki adopcyjne, którym nakazuje się oddawanie dzieci homoseksualistom.  Sędzia Judge Rutherford powiedział ,że gejowska para miała status związku partnerskiego i dlatego powinna być traktowana tak samo jak małżeństwo.  Sędzia przyznał również, że : dzisiejsze prawo nie może automatycznie być odbiciem Judeo-chrześcijańskich zasad”.

Ten wyrok jest jednym z pierwszych po wprowadzeniu w 2008 roku „Equalities Act”, które uderzają nie tylko w ośrodki adopcyjne, ale również właścicieli pensjonatów. Sytuacja takich ludzi jak małżeństwo Bull była zresztą szeroko omawiana podczas debaty nad wprowadzeniem nowego prawa.

Ł.A/ LifeSiteNews

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Kolejne ofiary politycznej poprawności»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30870 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]