Historia? Po co wam historia, macie przecież teleturnieje

Aktualizacja: 2011-01-19 2:13 pm

Jak podaje “Rzeczpospolita”, miejsce kanału historycznego ma zająć nowy – TVP Dokument. Ma nim pokierować dokumentalista Andrzej Fidyk.

“Rzeczpospolita” informuje [link]:

Wczoraj zarząd, składający się z osób kojarzonych z lewicą, poinformował o swych planach członków rady nadzorczej TVP. Oficjalnie powodem jest nierentowność kanału. Ale, jak wynika z informacji „Rz”, dyrektor biura programowego i p.o. rzecznika telewizji Jacek Snopkiewicz na wczorajszym posiedzeniu rady nadzorczej miał stwierdzić, że programy prezentowane w TVP Historia są nieobiektywne.

Dziennik cytuje wypowiedź osoby uczestniczącej w posiedzeniu:

[Snopkiewicz] Mówił, że jego zdaniem te programy są niesłusznie naświetlane.

Według “Rz”, rada, w której większość mają osoby kojarzone z lewicą i PO, pozytywnie zaopiniowała uchwałę zarządu o zmianie treści koncesji.

Po pozytywnym zaopiniowaniu przez radę uchwały zarządu, ten wystosuje wkrótce wniosek do KRRiT o zmianę w treści koncesji.

Znam ten zamiar, ale wypowiadał się będę dopiero, gdy wpłyną w tej sprawie stosowne dokumenty i poznam założenia tej zmiany –  cytuje „Rz” Jana Dworaka, przewodniczącego Krajowej Rady.

Zdumiewa konsekwencja, z jaką polityczny i medialny obóz restauracji likwiduje wszystko to, co dobrego przyniosły ostatnie lata (TVP Historia zaczęła nadawać w 2007 r.).

Najbardziej zabawne jest założenie, że dokumenty (koniecznie ambitne!) będą miały wyższą oglądalność niż programy historyczne. Gdyby tak było, to stacje zachodnie mnożyłyby kanały dokumentalne. A mnożą historyczne!

Choć w sumie… po de facto likwidacji nauczania historii w szkołach, likwidacja kanału historycznego jest logicznym posunięciem obozu, który  w lustrze historii przeglądać się nie lubi.

A może – na pocieszenie – retransmisja jakiegoś kanału rosyjskiego? Albo chociaż Russia Today?

Prej

Za: wPolityce.pl -- [Org. tytuł: « Historia? Po co wam historia, macie przecież teleturnieje. Ale za to będzie więcej "dokumentów", zapewne ambitnych »]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30861 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]