Polskie uzdrowiska pójdą pod młotek?

Aktualizacja: 2011-01-19 10:41 am

Polskie uzdrowiska cenione są przez zarówno przez Polaków, ale także mieszkańców innych europejskich krajów. Chętnie i często korzystamy z tej możliwości podreperowania zdrowia np. w Ciechocinku. W Sejmie przygotowywany jest jednak projekt, który zmienia zapisy w sprawie działalności tego typu placówek. Istnieje zagrożenie, że narodowe uzdrowiska mogą zostać sprywatyzowane.

Dla portalu MyPiS.pl temat ten skomentowała poseł Marzena Machałek z Prawa i Sprawiedliwości. – Przygotowane poprawki otwierają krótką ścieżkę prywatyzacji uzdrowisk – mówi posłanka PiS. Zwraca przy tym uwagę na wagę uzdrowisk dla zdrowia Polaków. – Jest to kolejny sposób na prywatyzację służby zdrowia, bo uzdrowiska zajmują się sprawami zdrowia – stwierdza Marzena Machałek.

Wszystko jest spowodowane przygotowaną przez Platformę Obywatelską poprawką, która likwiduje listę państwowych uzdrowisk. Może to bezpośrednio wpłynąć na ich sprzedaż, bądź prywatyzację. Zmniejszy to liczbę miejsc dostępnych dla kuracjuszy.

Nowa ustawa miała usprawnić działalność sanatoriów i uzdrowisk, jednakże nie miała tak znacząco wpływać na ich strukturę właścicielską. Ta sprawa będzie głosowana jeszcze podczas bieżącego posiedzenia Sejmu. Marzena Machałek podkreśla, że Prawo i Sprawiedliwość będzie dążyć do odrzucenia poprawki Platformy Obywatelskiej, która otwiera prostą drogę do prywatyzacji uzdrowisk.

Za: MyPiS.pl -- [Org. tytuł: « Uzdrowiska pójdÄ… pod młotek?»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30845 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]