Kanada: były oficer musi zapłacić za “homofobiczne uwagi”

Aktualizacja: 2011-01-18 12:21 pm

Trybunał Praw Człowieka w Quebecu nakazał byłemu oficerowi armii kanadyjskiej wypłacić dwóm pederastom odszkodowanie w wysokości 12 tys. dol. za „homofobiczne uwagi” kierowane pod ich adresem.

Theo Wouters i Roger Thibault oskarżyli emerytowanego pułkownika Gordona Luska o „homofobię”, bo nazwał ich „pedałami”.

Para homoseksualna mieszka w pobliżu Gordona Luska. W 2006 r. doszło pomiędzy nimi do spięcia. Pederaści jechali nieostrożnie samochodem, zahaczyli o znak „stop” i omal nie potrącili dziecka, bawiącego się w pobliżu.

Dowiedziawszy się o incydencie pułkownik Lusk udał się do domu pederastów, by okazać swoje wzburzenie z powodu ich nieostrożnej jazdy, która zagrażała także bezpieczeństwu jego syna. Obrażeni pederaści złożyli na niego skargę do sądu okręgowego, zarzucając mu „homofobię”.

Sąd okręgowy uniewinnił pułkownika, jednak sprawa trafiła do Trybunału Praw Człowieka, który wykorzystując nagrania ukrytych kamer zainstalowanych w domu pederastów, stwierdził, że „zachowanie pana Luska, jego uwagi i postawa były homofbiczne” i nakazał mu wypłacić odszkodowanie w wysokości 12 tys. dol.

Z orzeczenia cieszą się pederaści, znani z częstego składania skarg na sąsiadów, którym zarzucają „homofobię”. Ostatnio sąd okręgowy nakazał im dostarczenie jednemu z sąsiadów przeprosin na piśmie za „bezpodstawne oskarżenia”.

Prawnik Luska kwestionuje orzeczenie Trybunału, który zignorował wcześniejszy wyrok sądu. Nieprzychylnie wypowiedział się o sędziach Trybunału, mówiąc, że „oni wydają się być w innym świecie”.

W ub. weekend z powodu słowa „pedał” Kanadyjska Rada Radiofonii i Telewizji (Candian Broadcast Standards Council – CBSC) zabroniła prezentowania przeboju zespołu Dire Straits z 1985 r. „Money for Nothing”. Członkowie Rady tłumaczyli, że trzykrotnie w tekście piosenki pojawia się homofobiczne określenie „pedał”.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Za: PiotrSkarga.pl -- [Org. tytuł: « Kanada: były oficer musi zapłacić pederastom za ”homofobiczne uwagi”»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30796 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]