New Jersey: Obowiązkowe tablice rejestracyjne dla… rowerów?

Aktualizacja: 2011-01-16 2:45 pm

Niewykluczone, że wkrótce w amerykańskim stanie New Jersey wszystkie rowery, również te dziecięce, będą musiały posiadać… tablice rejestracyjne.

Koszt urzędowej rejestracji miałby wynosić 10 USD na rok, zaś za jazdę w publicznym miejscu bez owych tablic może grozić mandat w wysokości 100 USD.

Ustawę taką zaproponowała p. Kleopatra Tucker z Partii Demokratycznej, która powiedziała, że w ostatnim czasie otrzymywała skargi od emerytów zaczepianych przez młodych ludzi na rowerach, którzy ze względu na brak rejestracji nie mogli być zidentyfikowani.

Źródło: www.nj.com

Opracował: Jarosław Wójtowicz

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30693 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]