W. Brytania: członkowie muzułmańskiej społeczności wykorzystują białe dziewczynki

O pakistańskich stręczycielach uwodzących i wykorzystujących białe dziewczynki, żeby zasłużyć na przychylność starszych krewnych i znajomych pisze brytyjski „The Times”. Dziennikarz tej gazety dotarł do członków muzułmańskiej społeczności, którzy zdecydowali się opowiedzieć o tym odrażającym procederze. Stręczyciele polują na białe uczennice, ponieważ „gdyby zrobili to muzułmance, zastrzelono by ich”.

Sąsiedzi rozmówców brytyjskiej gazety, flirtowali z dziewczynkami w wieku zaledwie 12 lat, oferowali im przejażdżki podrasowanymi samochodami, obsypywali je biżuterią i obiecywali miłość. Potem poili je alkoholem i podawali narkotyki, dostając w końcu to, czego chcieli: uległy ludzki towar, który mogli oferować dziesiątkom innych mężczyzn. Stręczyciele mają niewiele ponad dwadzieścia lat. Ich klientami są starsi krewni, znajomi lub osoby przez nich polecone.

Młodsi mówią płynnie po angielsku, więc doskonale wiedzą, co robią – mówi jeden z informatorów gazety. – Traktują dziewczynki miło, kupują im drinki, częstują marihuaną. Uzależniają je i psują. Niektóre z tych dziewczyn pochodzą z całkiem dobrych domów, ale łatwo nimi manipulować. Część działalności stręczycielskiej rozpoczyna się na polecenie starszych krewnych. Inni młodzi mężczyźni szukają w ten sposób prestiżu i pozycji w społeczności.

Jeden z mężczyzn przyznaje, że „wielu ludzi” wiedziało o wykorzystywaniu nieletnich, ale zarówno on jak i inni byli zbyt zastraszeni, żeby cokolwiek z tym zrobić. Wskazuje na rozpowszechnione przekonanie, że zdrada członka własnej społeczności jest czymś gorszym niż seksualne wykorzystywanie dzieci.

„The Times” zaznacza, że miasto, w którym dziennikarz spotkał się ze swoimi rozmówcami, mogłoby być w zasadzie każdym średnim miastem północnej Anglii, ze sporą społecznością pakistańską. Kartoteki kryminale od 1996 roku ukazują niepokojąco podobne wzory zbiorowych nadużyć, dotyczących setek dziewcząt w wieku od 11 do 16 lat w Leeds, Manchesterze, Sheffield, Rotherham, Derby, Keighley, Skipton, Blackpool, Oldham, Blackburn, Rochdale, Preston i Burnley.

Mało która osoba działająca na rzecz ochrony dzieci na północy Anglii nie wie, że w większości przypadków zorganizowanego stręczycielstwa nieletnich, zaczynającego się na ulicach, sprawcami są brytyjscy Azjaci, zaś ofiarami – białe dziewczęta. Ale prawie nikt nie ma odwagi powiedzieć o tym głośno – zaznacza „The Times”.

Źródło: Onet.pl

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,6461,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content