Radio Wolna Europa „znowu nadaje”. W sieci udostępniono archiwum.

Aktualizacja: 2011-01-13 1:38 pm

Ponad tysiąc archiwalnych audycji m.in. Radia Wolna Europa od środy 13 stycznia będzie dostępnych na stronach Polskiego Radia. Można powiedzieć, że historia lubi się toczyć kołem i teraz postrzegane w PRL Polskie Radio jako tuba propagandowa, zaprezentuje zakazane wówczas treści.

Radio Wolna Europa to rozgłośnia finansowana przez Kongres Stanów Zjednoczonych, utworzona w 1949 z połączenia “Radia Wolna Europa” i “Radia Swoboda”. Swoją misję określa następująco: “Promować wartości i instytucje demokratyczne przez rozpowszechnianie prawdziwych informacji i idei”.

Tymczasem właśnie od 13 stycznia 2011 roku Polskie Radio w nowym serwisie „Radio Wolności” udostępni słuchaczom archiwalne audycje Radia Wolna Europa, polskich sekcji BBC i RFI. W późniejszym czasie mają się też pojawić materiały również z Głosu Ameryki i Deutsche Welle.

Źródło: rp.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30520 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]