Białoruś: Prawosławne Boże Narodzenie mniej tłumne niż katolickie

Aktualizacja: 2011-01-12 5:26 pm

Mińsk (PAP) – W cerkwiach na Białorusi pojawiło się w minione święta Bożego Narodzenia mniej wiernych niż w kościołach podczas katolickich świąt 25 grudnia – wynika ze statystyk, podanych w niedzielę przez milicję.

W prawosławne Boże Narodzenie 7 stycznia w nabożeństwach w cerkwiach wzięło udział około 134 tys. osób. Ponad 9 tys. modliło się w 27 świątyniach prawosławnych blisko dwumilionowego Mińska.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

awl/ kar/

Za: stooq -- [Org. tytuł: « Białoruś - Prawosławne Boże Narodzenie mniej tłumne niż katolickie»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30462 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]