USA: poprawność polityczna we wnioskach o paszport

Aktualizacja: 2011-01-11 12:12 pm

W rubrykach wniosku o amerykański paszport zamiast słów „matka „ i „ojciec” pojawić się mają kategorie neutralne płciowo: „rodzic pierwszy” i „rodzic drugi” – informuje sieć telewizyjna FoxNews. Stacja powołuje się przy tym na informacje udzielone przez pracownicę Departamentu Stanu USA, która wyjaśniła, że chodzi tu o dostosowanie się do zmian związanych z „technologiami reprodukcyjnymi”.

Organizacje chrześcijańskie ostro skrytykowały plany urzędników. Przewodniczący Rady Badań nad Rodziną, Tony Perkins stwierdził, że są one wytworem „postawionego na głowie świata lewicowej poprawności politycznej”.

Zdaniem działacza, tego typu zmiany mają przyspieszyć sprawę legalizacji związków między osobami jednej płci oraz rodzicielstwa wśród homoseksualistów, pomijając drogę legislacyjną. Zmiany te sprzeciwiają się także – zauważa Perkins – duchowi prawa federalnego (Defense of Marriage Act), które określa małżeństwo, jako związek kobiety i mężczyzny.

Zmiany w formularzu paszportowym, o które walczyły wpływowe homoseksualne organizacje w USA, mają obowiązywać od lutego br.

Źródło: KAI

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30347 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]