USA: poprawność polityczna we wnioskach o paszport

W rubrykach wniosku o amerykański paszport zamiast słów „matka „ i „ojciec” pojawić się mają kategorie neutralne płciowo: „rodzic pierwszy” i „rodzic drugi” – informuje sieć telewizyjna FoxNews. Stacja powołuje się przy tym na informacje udzielone przez pracownicę Departamentu Stanu USA, która wyjaśniła, że chodzi tu o dostosowanie się do zmian związanych z „technologiami reprodukcyjnymi”.

Organizacje chrześcijańskie ostro skrytykowały plany urzędników. Przewodniczący Rady Badań nad Rodziną, Tony Perkins stwierdził, że są one wytworem „postawionego na głowie świata lewicowej poprawności politycznej”.

Zdaniem działacza, tego typu zmiany mają przyspieszyć sprawę legalizacji związków między osobami jednej płci oraz rodzicielstwa wśród homoseksualistów, pomijając drogę legislacyjną. Zmiany te sprzeciwiają się także – zauważa Perkins – duchowi prawa federalnego (Defense of Marriage Act), które określa małżeństwo, jako związek kobiety i mężczyzny.

Zmiany w formularzu paszportowym, o które walczyły wpływowe homoseksualne organizacje w USA, mają obowiązywać od lutego br.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,6439,2,0,1,I,informacje.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content