Ukraińscy prokuratorzy śpiewają bandycką pieśń

Aktualizacja: 2011-01-10 4:24 pm

Funkcjonariusze ukraińskiej Prokuratury Generalnej pochwalili się swoimi umiejętnościami muzycznymi. Największego rozgłosu nabrało wykonanie tradycyjnej bandyckiej piosenki „Murka”.

„Murka” to piosenka, która powstała w latach 20. w Odessie i opowiada o przybyciu do tego miasta grupy bandytów z Rostowa nad Donem. Obecnie uznawana jest za najpopularniejszą piosenkę kryminalistów na terytorium byłego ZSRR, a jej popularność można porównać z polską „Czarny chleb i czarna kawa”.

Wykonanie jej przez byłego prokuratora generalnego Ukrainy Swiatosława Piskuna i obecnego zastępcę tego urzędnika Rinata Kuzmina w jednym z programów telewizyjnych stało się dla widzów dość dużym zaskoczeniem.

Rządzący obecnie na Ukrainie politycy pochodzący z Zagłębia Donieckiego często są oskarżani o to, że swój kapitał początkowy zdobyli w nielegalny sposób. Sam prezydent Wiktor Janukowycz był dwukrotnie skazany na karę więzienia, które to wyroki później anulowano.

IAR/Kresy.pl

Ukraińscy prokuratorzy śpiewają bandycką pieśń

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30280 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]