Lista krajów prześladujących chrześcijan

Aktualizacja: 2011-01-6 12:17 pm

W dniu Objawienia Pańskiego warto przypomnieć, że wciąż są kraje, w których prześladuje się w sposób krwawy wyznawców Jezusa Chrystusa.

Kraje, które najbardziej prześladują chrześcijan

Od 1993 r. międzynarodowe Dzieło Pomocy Prześladowanym Chrześcijanom Open Doors publikuje listę 50 krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani. W raporcie za rok 2010 po raz dziewiąty na pierwszym miejscu znalazła się Korea Północna.

Od czasu, gdy komunistyczny reżym w Pjongjang uznał zmarłego dyktatora Kim Ir Sen za bóstwo, każde inne religijne przekonanie jest traktowane jako atak na komunistyczne zasady państwa. Chrześcijan próbujących wyznawać swoją wiarę może czekać tylko więzienie, obóz pracy albo kara śmierci. Szacuje się, że obecnie w północnokoreańskich obozach pracy przebywa ok. 70 tys. wyznawców Chrystusa.

„Cierpienia ponad 100 mln chrześcijan na świecie nie mogą być traktowane dłużej jako temat na marginesie naszych społeczeństw” – powiedział Markus Rode, szef sekcji niemieckiej Open Doors. Podobnie jak w 2009 na miejscu drugim znalazł się Iran, a po nim Afganistan, i Arabia Saudyjska.

tom (KAI/RV) / Berlin

Lista  dziesięciu pierwszych krajów.

1. Korea Północna (2009 r. miejsce 1)

2. Iran (2)

3. Afganistan (6)

4. Arabia Saudyjska (3)

5. Somalia (4)

6. Malediwy (5)

7. Jemen (7)

8. Irak (17)

9. Uzbekistan (10)

10. Laos (9)

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30102 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]