Polskie firmy upadają

Aktualizacja: 2011-01-5 9:02 pm

W 2010 roku upadło 655 polskich przedsiębiorstw. Jest to ponad 60% więcej niż w 2008 roku. Trend nie zmienia się od zeszłego roku. Rok wcześniej upadło o 5% firm więcej informuje portal money.pl.

Powyższe wskaźniki są najlepszym dowodem na to, że trwa kryzys w gospodarce. Problemy firm wynikają najczęściej z ograniczania inwestycji. W tym roku rząd zafundował jeszcze podwyżkę podatku VAT. Jest to o tyle niebezpieczne, że w zeszłym roku upadło wiele małych firm, które bardzo źle znoszą wahania w gospodarce.

Wg autorów raportu pogłębia się kryzys w budownictwie. Upadło prawie 100 firm, o oznacza 20% wzrost w stosunku do zeszłego roku.

Analitycy prognozują, że w roku 2011 liczba upadłości nie będzie się zwiększać. Niestety ciężko też liczyć na poważne zmniejszenie liczby bankrutujących firm.

money.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30086 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]