Kanada: szkoła katolicka skazana z powodu dyskryminacji wyznawców kultu UFO

Aktualizacja: 2011-01-5 11:05 am

Kanadyjski Trybunał Praw Człowieka nakazał ostatnio władzom katolickiej szkoły zadośćuczynić trójce wyznawców kultu UFO z powodu dyskryminacji religijnej. W listopadzie 2006 r. trzech młodych wyznawców kultu „Raelian” zostało wynajętych przez Conseil Scolaire Catholique Franco_Nord do prowadzenia kursu dla nauczycieli z zakresu „pedagogiki emocjonalnej”. Trójka szkoleniowców prowadziła zajęcia w Academy of Pleasurology and Emotional Inteligence (APEI).

W styczniu 2007 r. władze szkoły, po odkryciu, że szkoleniowcy są wyznawcami kultu, który utrzymuje, iż mieszkańcy Ziemi zostali umieszczeni na niej przez życzliwych kosmitów, zdecydowały się zerwać umowę. Członkowie APEI złożyli skargę do Trybunału Praw Człowieka, oskarżając władze katolickiej szkoły o dyskryminację.

15 grudnia ub. roku Trybunał Praw Człowieka w osobie wiceprzewodniczącej Michelle Flaherty orzekł, że władze katolickiej szkoły dopuściły się dyskryminacji na tle religijnym wobec trójki szkoleniowców, będących członkami „kościoła raeliańskiego”. Nakazał też wypłacić stosowne zadośćuczynienie. Strony porozumiały się co do wysokości zadośćuczynienia na drodze mediacji.

Sekta „Raelian”, obecnie znana pod nazwą „Rael” została założona w 1973 r. przez byłego francuskiego dziennikarza sportowego, Claude’a Vorilhona, który twierdził, że spotkał się z „obcymi”. Kult słynie z popierania badań nad klonowaniem ludzi. Wyznawcy „Rael-u” wierzą, że klonowanie ludzkie zapoczątkuje raj, w którym ludzie żyć będą wiecznie.

Daniel Chabot, który uważa się za guru sekty powiedział, że dopiero po 17 latach wnoszenia do sądów skarg dot. łamania praw człowieka, udało im się wygrać pierwszą sprawę.

Ronald Demers, przewodniczący Rady Szkoły skazanej przez Trybunał zapowiedział, że nie będzie odwołania od orzeczenia.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Komentarz PiotrSkarga.pl: Jednocześnie w Kanadzie na jednym z kampusów akademickich aresztowano niedawno spokojnie demonstrujących obrońców życia!

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30054 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]