Aktualizacja strony została wstrzymana

Anglikański „biskup” wygłosi wielkopiątkową homilię w bazylice w Montrealu

Anglikański „biskup” Montrealu, Barry Clarke wygłosi homilię podczas liturgii Wielkiego Piątku w bazylice św. Patryka w Montrealu – podaje kanadyjska gazeta The Gazette.

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Znane, ale warto po raz kolejny przypomnieć, że:

  1. Już Papież Leon XIII oglosił całym autorytetem swego urzędu, że święcenia kapłańskie „kościoła” anglikańskiego są nieważne.
  2. Z tej racji członkowie tego zboru czyli osoby nazywające się „księżmi” i „biskupami” są w rzeczywistości osobami świeckim uzurpującymi sobie prawo do święceń kapłańskich.
  3. Zgodnie z Prawem Kanonicznym osoby świeckie nie mogą wygłaszać homilii w Kościele katolickim, tak samo jak nie mogą wygłaszać homilii nie-katolicy.

Wobec powyższego nie stosowanie się do w/w prostych i jednoznacznych przepisów jest pogwałceniem przepisów Prawa Kanonicznego i wystawieniem wiernych na heretyckie i bluźniercze poglądy odszczepieńców Kościoła. Jest skandalem, a twórcami skandalu są osoby dopuszczające do takich sytuacji, w tym przypadku biskup diecezji, bo nie można wyobrazić sobie by nie wiedział co dzieje się podczas uroczystości Wielkiego Piątku w najważniejszym miejscu Montrealu.
To tylko w kwestii przypomnienia, bo tak naprawdę to wiemy doskonale, że biskupi kanadyjscy już dawno stracili i autorytet i samą Wiarę, że są w praktyce apostatami wiodącymi nieświadome owieczki na manowce.

 

Skip to content