Zdziwienie i roztropność

Aktualizacja: 2011-01-4 8:47 am

No cóż, wygląda na to, że trudno się pomylić analizując wypowiedzi polskich polityków z aktualnych sfer rządzących. Przynajmniej jeśli chodzi o katastrofę smoleńską.

Wczoraj premier Tusk w “Kropce nad i” wyraźnie dziwił się skąd takie nerwowe reakcje w opiniotwórczej prasie rosyjskiej na temat jego wypowiedzi dotyczącej raportu MAK. Skąd? Przecież sam to uzgodnił z Putinem kilka tygodni temu (czyżby znał już wtedy treść raportu?) a ostatecznie ustalił niedawno z Miedwiediewem. Nie dziwi irytacja premiera. Sama też bym się zdenerwowała. Tyle rozmów a teraz takie reakcje Rosjan.

Pan premier Tusk nie bierze pod uwagę zmieniających się dynamicznie uwarunkowań politycznych i wzrastającej z dnia na dzień pewności siebie strony rosyjskiej w kwestii smoleńskiej. To, że jeszcze 2 czy 3 miesiące temu dopuszczała ona jakiś komentarz ze strony polskiej nie oznacza, że aktualnie go dopuszcza. Im będą bardziej pewni siebie tym bardziej będą bezczelni. Wystarczy tylko rzucić okiem na historię polityczną tego kraju. Dużą roztropnością wykazuje się w tej sprawie Bronisław Komorowski wracając do podstawowego winnego w katastrofie smoleńskiej – absolutnie apolitycznej i rozciągającej się ponad granicami państw – mgły. Co znaczą dobre koneksje rodzinne. Zawsze można się poradzić…

Zuzanna Kurtyka

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29990 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]