Komunikat prasowy A.Macierewicza przewodniczącego Zespołu Parlamentarnego ds. Badania Przyczyn Katastrofy TU-154M

KOMUNIKAT PRASOWY

W związku z wprowadzającymi opinię publiczną w błąd informacjami jakoby rząd polski przygotowywał alternatywny raport dotyczący katastrofy smoleńskiej, informujemy że jest to niezgodne z prawdą. Raport Polskiej Komisji badającej katastrofę smoleńską jest rutynowym i obowiązkowym działaniem Państwa polskiego, niemającym znaczenia międzynarodowego.

Rząd Donalda Tuska miał możliwość zgodnie z Konwencją Chicagowską całościowego odniesienia się do Raportu MAK, z czego nie skorzystał ograniczając się jedynie do szczegółowych uwag. I nigdy nie zakwestionował podstawowej tezy MAK, że wina za tragedię smoleńską leży przede wszystkim po stronie polskiej. Te tezę, jak wielokrotnie podkreślał premier Donald Tusk ma powtórzyć Komisja Jerzego Millera.

Obiektywny, niepodporządkowany zewnętrznym naciskom raport przygotowuje Zespół Parlamentarny Ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010r. Z ubolewaniem należy stwierdzić, że rząd odmówił, współpracy nad przygotowywaniem tego raportu. W tej sytuacji jedynym sposobem wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej jest powołanie komisji międzynarodowej. Wzywamy rząd, który okazał się bezradny i sam przyznał się do klęski wobec stanowiska Rosji, do wsparcia wysiłków Rodzin i Zespołu o powołanie komisji międzynarodowej.

Antoni Macierewicz      
Przewodniczący Zespołu

2010-12-29

Za: Klub Parlamentary PiS | http://www.kppis.pl/informacje,1838.html

Skip to content