Szwajcaria: lewica zmierza do legalizacji kazirodztwa

Rząd federalny Szwajcarii rozpatruje możliwość zniesienia zakazu związków seksualnych między krewnymi – informuje dziennik „Rzeczpospolita”. Gazeta przypomina, że w kraju tym, uchodzącym za „jeden z najbardziej tolerancyjnych” w Europie, legalne są już: homoseksualne związki partnerskie, aborcja i wspomagane samobójstwa.

Szwajcarski rząd chce usunąć z kodeksu karnego paragraf dotyczący kazirodztwa. Dotychczas takie stosunki seksualne były przestępstwem zagrożonym karą do trzech lat więzienia. Izba wyższa parlamentu przyjęła już projekt ustawy o zdjęciu odpowiedzialności karnej z osób pełnoletnich należących do tej samej rodziny, które weszłyby w relacje seksualne za obopólną zgodą – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Inicjatorką szokującego projektu jest minister sprawiedliwości Simonetta Sommaruga, reprezentująca w rządzie Partię Socjaldemokratyczną (SP). Jej zdaniem zakaz kazirodztwa „odbiera ludziom autonomię”. Sommaruga uważa ponadto, że przepis ten ma marginalne znaczenie, bo od 1984 r. do sądów trafiało w tej sprawie zaledwie kilka skarg rocznie. Ochronę dzieci i nieletnich przed molestowaniem seksualnym w rodzinie gwarantują zaś przepisy o pedofilii.

Inicjatywę poparli Zieloni. Z oczywistych względów spotkała się ona z gwałtownym sprzeciwem i oburzeniem partii chrześcijańskich. – Kazirodztwo jest czymś złym, każdy to wie. Ta propozycja jest kretyńska – mówi deputowana Chrześcijańskiej Partii Ludowej (CVP) Barbara Schmid-Federer. Według niej ten, kto zezwala na stosunki seksualne między dorosłymi członkami rodziny, godzi się także na narodziny dzieci z wadami genetycznymi. Zdaniem Ewangelickiej Partii Ludowej (EVP) mała liczba przypadków kazirodztwa między dorosłymi nie jest wystarczającym powodem, by znieść zakaz. „Morderstwo również jest rzadkie. Nikt jednak z tego powodu nie rozważa jego legalizacji” – napisała partia w oficjalnym komunikacie.

Także wielu zwykłych obywateli jest oburzonych. Na portalu dziennika „Blick” dają upust swym emocjom. „Czy wyście zwariowali? Nie mogę kupić alkoholu po 22 w sklepie dworcowym, ale będę mogła uprawiać seks z bratem?” – pyta jedna z internautek.

Źródło: „Rzeczpospolita”

Komentarz PiotrSkarga.pl: Zgroza i szok! Jakże bardzo poganieje i barbaryzuje się współczesny depczący Ewangelię i prawo naturalne świat! Zgrozą przejmuje fakt, że propozycja ta pojawiła się w Szwajcarii czyli kraju będącym synonimem rozwoju, porządku i dobrobytu Cywilizacji Zachodniej!

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,6370,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content