Selektywna aborcja w ciąży mnogiej coraz bardziej powszechna na Zachodzie

Aktualizacja: 2010-12-28 10:29 pm

W kulturze zachodniej obserwuje się narastające zjawisko mordowania jednego lub kilku dzieci w łonach kobiet, które zaszły w ciąże mnogie – podaje portal The Catholic Online za kanadyjską gazetą „The National Post”. W artykule zatytułowanym „When is Twins Too Many” można przeczytać historię małżeństwa, skoncentrowanego na realizacji kariery zawodowej, które zdecydowało się uśmiercić w łonie matki jedno z poczętych bliźniąt, tylko z tego powodu, że nie chciało zanadto zmieniać stylu życia, jaki dotychczas prowadziło. 

Małżeństwo, które było w wieku około 40 lat miało już jednego syna, ale kobieta zaszła ponownie w ciążę i spodziewała się bliźniaków. Zarówno ona, jak i jej mąż wiele już osiągnęli na polu zawodowym i mieli ustabilizowaną sytuację materialną. Kobieta, która prosiła o zachowanie anonimowości mówiła: – To był dla nas kompletny szok. Oboje mamy swoje kariery zawodowe. Gdybyśmy zdecydowali się na trójkę dzieci w odstępstwie zalewie dwóch lat, to ktoś inny musiałby je wychowywać… Nagle całe nasze życie, jakie prowadziliśmy i jakie chcieliśmy dalej prowadzić, musiało by się zmienić.

Nie chcąc tych zmian kobieta odkryła inną możliwość. Lekarze zaproponowali, zastosowanie „nowej procedury”, polegającej na uśmierceniu jednego z dzieci w łonie kobiety, polegającej na wstrzyknięciu przez powłokę brzuszną wybranemu płodowi zastrzyku z chlorku potasu, który powoduje zatrzymanie akcji serca.

Jest to rozwiązanie coraz częściej stosowane w krajach zachodnich, gdzie odnotowuje się w ciągu ostatniego dwudziestolecia, wzrost liczby ciąż mnogich.

Do niedawna „procedurę” tę stosowano częściej w przypadku trojaczków. Obecnie wykorzystuje się ją także w przypadku bliźniaków. Lekarze pod pretekstem zwiększenia szansy na przeżycie jednego dziecka proponują uśmiercenie pozostałego rodzeństwa. Tłumaczą również, że starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy bardziej świadomie chcą się skoncentrować na wychowaniu jednego z dzieci. Procedura ta coraz częściej jest stosowana w Kanadzie i w Stanach Zjednoczonych oraz w krajach Europy Zachodniej, gdzie cierpiące na bezpłodność kobiety poddawane są różnym stymulacjom – w tym procedurze in vitro – w wyniku których zachodzą w ciąże mnogie.

Źródło: The Catholic Online, AS

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29797 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]