Łukaszenka odwiedził katolicką katedrę w Mińsku

Aktualizacja: 2010-12-28 1:35 pm

Prezydent Białorusi odwiedził kościół katedralny w Mińsku, gdzie spotkał się ze zwierzchnikiem białoruskich katolików, arcybiskupem metropolitą mińsko-mohylewskim Tadeuszem Kondrusiewiczem.

Prezydent Łukaszenka złożył życzenia katolickim duchownym i wiernym z okazji świąt Bożego Narodzenia. Aleksander Łukaszenka powiedział, że to święto pozwala wychowywać ludzi w duchu patriotyzmu . Przyznał, że w białoruskiej telewizji obserwował pasterkę transmitowaną z kościoła w Wilejce na północy Białorusi.

Metropolita Tadeusz Kondrusiewicz podkreślił, że święta Bożego Narodzenia pomagają budować mosty między różnymi wyznaniami. Hierarcha zwrócił uwagę, że na Białorusi jest wiele małżeństw mieszanych gdzie święta Bożego Narodzenia obchodzi się zarówno według obrządku katolickiego, jak i prawosławnego.

Jak podało białoruskie radio Aleksander Łukaszenka podarował kościołowi kopie obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej wykonaną z bursztynu.

IAR/Kresy.pl

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29774 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]