W obronie obrońcy Krzyża

Aktualizacja: 2010-12-27 3:58 pm

82-letni Jan Kossakowski domaga się sprawiedliwości po przymusowym umieszczeniu w szpitalu psychiatrycznym.

Kolejna rozprawa odbędzie się w czwartek, 30 grudnia, o godzinie 9°° w sali 235 w sądzie przy ulicy Marszałkowskiej 82 (wejście od ulicy Hożej).

Będzie to trzecia posiedzenie sądu w sprawie dotyczącej nieuzasadnionego przetrzymania w zakładzie psychiatrycznym 82-letniego Jana Kossakowskiego, który trafił do lecznicy we wrześniu.

Mężczyzna nie chciał pozwolić na zerwanie zdjęcia śp. Pary Prezydenckiej. Doszło do dyskusji ze strażą miejską. Wezwano policję, a na koniec Kossakowskiego przewieziono do kliniki przy ulicy Nowowiejskiej. Wypuszczono go dopiero tygodniu. Teraz Kossakowski domaga się stwierdzenia przez sąd, czy przymusowy pobyt w szpitalu był konieczny i zgodny z prawem.

Janowi Kossakowskiemu zapewne przyda się wsparcie podczas czwartkowej rozprawy. Dlatego w jak najliczniejszym gronie powinniśmy pojawić się w sądzie.

(mm)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29752 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]