Żydzi opuszczają Holandię

Aktualizacja: 2010-12-27 12:43 pm

To już nie ostrzeżenia holenderskiego polityka; Żydzi naprawdę opuszczają Holandię. Syn powszechnie szanowanego w Holandii rabina ogłosił, że z powodu antysemityzmu przenosi się do Izraela.

Benzion Evers, syn rabina Raphaela Eversa powiedział „De Telegraf”, że czuje, iż „dusi się i jest uwięziony” w swoim rodzinnym kraju z powodu antyżydowskich nastrojów.

Mam dosyć słownych napaści i walk na ulicach, powiedział duńskiej gazecie „Het Parool”. Nie jest tak, że nie można wyjść z domu, ale ciągle trzeba się ukrywać i być ostrożnym, wyjaśnia Evers. Nawiązuje tu do osobistych środków ochrony, do których należą unikanie niektórych dzielnic oraz ukrywanie swojej jarmułki w rejonach zamieszkałych przez muzułmanów.

Poza powszechnym antysemityzmem wśród muzułmańskich imigrantów, w szczególności z Maroka i Turcji, istnieje wyedukowany, wyszukany antysemityzm, który ukrywa się pod antysyjonizmem.

Już piątka dzieci Eversa opuściła Holandię, ojciec również planuje wyjechać, kiedy przejdzie na emeryturę. Ponad połowa ortodoksyjnych Żydów na koniec opuszcza Holandię, stwierdził.

Nie tak dawno holenderski polityk Frost Bolkestein ostrzegał, że Żydzi nie mają przyszłości w Holandii z powodu niezdarnych działań rządu, który nie jest w stanie zabezpieczyć ich przed antysemityzmem ze strony rosnącej populacji muzułmanów.

Również główny rabin Benjamin Jacobs uważa, że dzisiaj sytuacja wygląda tak, jakby „przyszłością holenderskich Żydów było przeniesienie się do Izraela”. (jk)

AX na podst. Arutz Sheva


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29736 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]