Kanada: tańsze trunki dla uzależnionych?

Aktualizacja: 2010-12-26 8:15 pm

Kanadyjscy naukowcy proponują, by bezdomni i uzależnieni mieli dostęp do taniego alkoholu. Pozostali mieliby płacić więcej.

Naukowcy z University of Victoria w Kolumbii Brytyjskiej wpadli na pomysł, jak zadbać o dobrą kondycję społeczeństwa. Ich zdaniem, należy obniżać ceny alkoholu dla uzależnionych, a podwyższać dla “zwykłych” klientów. Autorzy pomysłu przekonują, że cenowy skok spowoduje mniejszą ilość wypadków związanych z alkoholem i ogólnie zmniejszą konsumpcję alkoholu. W efekcie… spadną wydatki na służbę zdrowia – argumentują.

Dane zgromadzone przez naukowców pokazują z kolei, że bezdomni i uzależnieni najczęściej kupują najtańsze trunki i dlatego istnieje ryzyko, że po podwyżce zaczną szukać “tańszych zamienników” i sięgać po niebezpieczne dla zdrowia substancje. Eksperci podkreślają, że ta grupa społeczna powinna mieć dostęp nawet do bezpłatnego alkoholu. Jednocześnie program tanich trunków miałby być powiązany ze stosownymi ścieżkami edukacyjnymi nt. wpływu alkoholu na zdrowie człowieka.

Źródło: Niezależna.pl / tvn24.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29709 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]