Premierowi Tuskowi grozi grzywna za naruszenie ordynacji wyborczej

Aktualizacja: 2010-12-19 10:38 pm

W pomorskich mediach wciąż nie milknie sprawa naruszenia ordynacji wyborczej przez premiera Donalda Tuska, podczas wizyty w Starogardzie Gdańskiem…

Dziennik Bałtycki ponownie pisze:

Premierowi Donaldowi Tuskowi i sztabowi kandydata PO do prezydentury w Starogardzie Gdańskim Patrykowi Gabrielowi grozi grzywna.
Starogardzka Prokuratura Rejonowa wszczęła postępowanie po zawiadomieniu, jakie wpłynęło do niej z Państwowej Komisji Wyborczej.

Doniesienie do PKW złożył poseł PiS Zbigniew Kozak, po tym jak przed II turą wyborów samorządowych Tusk promował kandydata PO na konferencji prasowej w starostwie. Dodatkowo zawiadomienie do prokuratury złożył radny powiatu starogardzkiego Tadeusz Pepliński.
Prowadzone jest postępowanie sprawdzające, czy doszło do złamania przepisów ordynacji wyborczej. Zależnie od efektów decyzja o ewentualnym wszczęciu postępowania przeciwko konkretnym osobom zostanie podjęta jeszcze przed Wigilią – zapewnił nas Jarosław Kembłowski, prokurator rejonowy w Starogardzie Gd.

Kluczowe będzie ustalenie, czy konferencja prasowa w starostwie to zakazana ordynacją wyborczą agitacja w urzędzie państwowym. – Sala w starostwie jest użyczana związkom, klubom i stowarzyszeniom. Zapłaciliśmy za jej wynajęcie. Spotkanie z mediami było w niedzielę, kiedy starostwo nie pracuje. Nie było w tym czasie żadnych urzędników ani interesantów – przekonuje lider kociewskiej PO, poseł Sławomir Neumann.

Poseł Kozak docieka: – Kto otworzył urząd? Czyżby nie było tam ani jednego urzędnika, portiera, obsługi technicznej? Chyba premier nie włamał się do starostwa?

Urząd otworzył starosta Leszek Burczyk. – Starosta jest członkiem Platformy i był w komitecie honorowym wspierającym naszego kandydata – ripostuje poseł PO.

Źródło: Dziennik Bałtycki

Za: Zbigniew Kozak – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej -- [Org. tytuł: « Zbigniew Kozak – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29511 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]