Amerykanie krytykują polskich żołnierzy

Aktualizacja: 2010-12-18 12:18 am

Strategiczny punkt w Afganistanie, Ghazni, stał się niebezpieczny przez pracę Polaków – uważa wojsko USA.

Amerykańscy żołnierze stwierdzili, że od kiedy przekazali kontrolę nad Ghazni Polakom, sytuacja na tym obszarze mocno się pogorszyła. Zwracają uwagę, że nasze wojsko unika walk, bo boi się późniejszych rozpraw sądowych w Polsce. Przez to większość dzielnic znów jest bardzo niebezpiecznych, a w niektórych kontrolę całkowicie przejęły bojówki talibów – pisze magazyn “Time”. Amerykanie podkreślają, że ich było tylko 600, a Polacy nie radzą sobie, choć jest ich aż 2600.

“To tak jakby czekali na to, aż wrócimy i zwolnimy ich z posterunku, żeby sami potem mogli zbierać pochwały” – stwierdza jeden z amerykańskich oficerów. “Zawiedliśmy zostawiając ich samych sobie” – dodaje inny.


(ks/Time, onet.pl)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29449 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]