Deutsche Telekom przejął Polską Telefonię Cyfrową

Aktualizacja: 2010-12-16 11:03 pm

Niemiecki koncern telekomunikacyjny Deutsche Telekom poinformował, że po ponad dziesięciu latach prawnych sporów za 1,4 miliarda euro przejął na własność polskiego operatora sieci komórkowej PTC. “Financial Times Deutschland” przyznaje, że suma, za którą niemiecki operator kupił PTC, jest wyjątkowo okazyjna.

“FTD” cenę sprzedaży operatora telefonii cyfrowej oblicza, mnożąc jego ostatnie potencjalne roczne zyski razy siedem, natomiast w przypadku tej transakcji 1,4 miliarda euro jest jedynie czterokrotnością oczekiwanych zysków PTC z roku 2010. Dyrektor finansowy niemieckiego koncernu, członek zarządu Deutsche Telekom Timothy Hoettges przyznał w rozmowie z gazetą, że kupno polskiego operatora to najlepszy interes, jaki kiedykolwiek zrobił w Deutsche Telekom. Ale ten sam Hoettges dla polskiej prasy stwierdził z kolei, że “To dobry dzień dla polskiego rynku i polskich klientów. Rozplątaliśmy węzeł, co toruje nam drogę ku przyszłości”. Która wypowiedź członka zarządu Deutsche Telekom jest prawdziwa?

Telekom na swoich stronach internetowych przyznaje, że Polska jest bardzo ważnym punktem strategicznym dla niemieckiego koncernu, ale do tej pory marka Telekom nie mogła zastąpić nazwy PTC, bo trwały spory prawne między Deutsche Telekom, Elektrimem, francuskim koncernem medialnym Vivendi oraz skarbem państwa. W spór były zaangażowane sądy w Wiedniu, Genewie oraz w USA. Niemiecki koncern nie podał jeszcze planów rozwojowych firmy, ale analitycy rynku są pewni, że marka Era zniknie i zastąpi ją niemieckie logo T-Mobile.

WM

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29406 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]