Aktualizacja strony została wstrzymana

Deutsche Telekom przejął Polską Telefonię Cyfrową

Niemiecki koncern telekomunikacyjny Deutsche Telekom poinformował, że po ponad dziesięciu latach prawnych sporów za 1,4 miliarda euro przejął na własność polskiego operatora sieci komórkowej PTC. „Financial Times Deutschland” przyznaje, że suma, za którą niemiecki operator kupił PTC, jest wyjątkowo okazyjna.

„FTD” cenę sprzedaży operatora telefonii cyfrowej oblicza, mnożąc jego ostatnie potencjalne roczne zyski razy siedem, natomiast w przypadku tej transakcji 1,4 miliarda euro jest jedynie czterokrotnością oczekiwanych zysków PTC z roku 2010. Dyrektor finansowy niemieckiego koncernu, członek zarządu Deutsche Telekom Timothy Hoettges przyznał w rozmowie z gazetą, że kupno polskiego operatora to najlepszy interes, jaki kiedykolwiek zrobił w Deutsche Telekom. Ale ten sam Hoettges dla polskiej prasy stwierdził z kolei, że „To dobry dzień dla polskiego rynku i polskich klientów. Rozplątaliśmy węzeł, co toruje nam drogę ku przyszłości”. Która wypowiedź członka zarządu Deutsche Telekom jest prawdziwa?

Telekom na swoich stronach internetowych przyznaje, że Polska jest bardzo ważnym punktem strategicznym dla niemieckiego koncernu, ale do tej pory marka Telekom nie mogła zastąpić nazwy PTC, bo trwały spory prawne między Deutsche Telekom, Elektrimem, francuskim koncernem medialnym Vivendi oraz skarbem państwa. W spór były zaangażowane sądy w Wiedniu, Genewie oraz w USA. Niemiecki koncern nie podał jeszcze planów rozwojowych firmy, ale analitycy rynku są pewni, że marka Era zniknie i zastąpi ją niemieckie logo T-Mobile.

WM

Za: Nasz Dziennik, Piątek, 17 grudnia, Nr 294 (3920) | http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101217&typ=po&id=po21.txt

Skip to content