A może chodzi właśnie o to, by przyspieszyć nadejście Deutsche Bahn?

Aktualizacja: 2010-12-16 8:48 am

Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów PKP Intercity i Przewozów Regionalnych. Zmiany pogorszyły i tak kiepską opinię o PKP. Na dworcach zamieszanie, brak informacji,  niekompetencja obsługi PKP. Do tego zima i błoto pośniegowe… Nie jest miło. Każde medium – słusznie – uznało za stosowne dołożyć swoją cegiełkę, i wspomóc proces biczowania polskich kolei.

Co dalej? A dalej to pewnie będzie lepiej, bo przecież nie od dziś wiemy, że do wejścia na polski rynek przewozów kolejowych szykuje się potężna, schludna, zorganizowana w zgodzie z niemieckim geniuszem organizacyjnym, miła w obsłudze, zawsze uśmiechnięta, punktualna, a może i tańsza (nasz budżet z pewnością coś dorzuci), w ogóle fajna jak niemiecki przymiotnik “fein” Deutsche Bahn.

Gdy już przyjdzie, a właściwie nadjedzie, wszyscy odetchną z ulgą. I udręczeni pasażerowie, i eksperci potrafiący zawsze przyłożyć PKP i pochwalić Deutsche Bahn, i  zmęczone tematem władze. Te ostatnie będą mogły wresycie powołać piąty (ponoć istnieją cztery) zespół do obsługi PR-owej szefa rządu, by dać jakieś zajęcie urzędnikom dziś zajmującym się kolejami (DB na polskim rynku może świetnie nadzorować rząd w Berlinie).

A może o to chodzi, by przyspieszyć nadejście DB? Może dlatego władze RP od wielu, wielu lat nie potrafią nadać PKP zwyczajnie przyzwoitych ram organizacyjnych, choćby importując gotowe wzory z Zachodu? A nawet gdy chcą, to gdzieś na szczeblu średnim i niskim pojawia się blokada… i się nie da.

Źe PKP państwowe i dlatego nie da się ich naprawić? We Francji się da, w innych krajach się da, to czemu w Polsce ma się nie dać?

I może jeszcze nam powiedzą, że oddanie rynku kolejowego Deutsche Bahn to przejaw modernizacji Polski…

Pat

Za: wpolityce -- [Org. tytuł: « A może o to chodzi, by przyspieszyć nadejście Deutsche Bahn? Może dlatego polskie władze od lat nie potrafiÄ… naprawić PKP? »]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29372 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]