Homocenzura po kanadyjsku

Aktualizacja: 2010-12-15 11:04 am

Popularny telewizyjny show w kanadyjskiej telewizji prowadzony przez pastora Charlesa McVety’ego został usunięty z ramówki. Powód? Obrażał homoseksualistów.

Konserwatywni komentatorzy nazywają tę decyzję cenzurą. McVety grzmi, że to ograniczanie demokracji i droga do totalitaryzmu. Pastor przyznał, że nikt się z nim nie kontaktował po usunięciu programu z ramówki i nie dostał on możliwości odwołania się od decyzji. Popularny w Kanadzie chrześcijański nadawca “Crossroads Television System” zdjął program po interwencji “Canadian Broadcasting Standards Council” (CBSC), który zarzucił programowi łamanie standardów etycznych.

McVety naraził się „CBSC”, gdy powiedział na antenie, że homoseksualni aktywiści prowadzą zakonspirowaną akcję indoktrynowania dzieci. Pastor dodał również, że parady gejowskie są pełne perwersyjnych zachowań i są to w rzeczywistości „seks-parady”. Został również potępiony za pogląd, że Toronto stało się celem seks turystyki, gdzie homoseksualiści polują na „gorących chłopców”. Jednak McVety przekonuje, że takie ogłoszenia znajdują się w przewodnikach po Toronto. Pastor dodał, że homoseksualiści indoktrynują dzieci, bowiem mają „wyostrzony apetyt na seks”. – Nigdy nie mają dosyć. Chcą „nawrócić” nasze dzieci i wnuki, by zmienić ich w homoseksualistów – powiedział ewangelicki pastor.

-Czy McVety powiedział cokolwiek niezgodnego z prawdą, że go usunięto z telewizji? – pyta szef “Campaign Life Coalition National” Jim Hughes, który dodał, że jedna z czołowych gejowskich organizacji w Kanadzie, “Eagle”, walczyła przeciwko prawnemu podniesieniu wieku inicjacji seksualnej z 14. roku życia. – Nie ma dymu bez ognia, więc może McVety ma rację- dodaje Hughes.

– Co się stało z wolnością słowa w tym kraju? – pyta pastor. – Jeśli mogą mnie wykopać z telewizji tylko za używanie zwrotu seks-parady, to mogą również wykopać każdego, kto im się nie podoba – dodaje McVety.

Ł.A/LifeSiteNews

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29342 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]