Brazylia: 178 mln. dolarów z budżetu państwa na promocję homoseksualizmu

Aktualizacja: 2010-12-13 1:54 pm

Brazylijski Senat zaaprobował ostatnio ustawę, która przewiduje wydatkowanie z budżetu państwa równowartości ponad 178 mln dolarów na walkę z tzw. homofobią.

Środki te zostały ujęte w rządowym programie walki z tzw. homofobią zatytułowanym „Brazylia bez homofobii”. Trafią one bezpośrednio do organizacji homoseksualnych w kraju, a także zostaną wykorzystane na opłacenie inicjatyw legislacyjnych, którym celem będzie przyjęcie praw korzystnych dla ruchu homoseksualnego.

Jedną z takich inicjatyw jest projekt ustawy, zakazującej wszelkiej krytyki zachowań homoseksualnych. Ustawę tę wspierał prezydent Luiz Lula da Silva, któremu, pomimo ogromnej popularności, jaką cieszył się w ciągu ostatnich ośmiu lat urzędowania, nie udało się przekonać deputowanych do jej przyjęcia. Nowa prezydent, popierana przez da Silvę, Dilma Rousseff chcąc wygrać wybory obiecała, że nie będzie angażować się w promocję tego typu projektów. 

Fundusze zatwierdzone na realizację programu „Brazylia bez homofobii” będą wykorzystane także na promocję praw pederastów i lesbijek w szkołach oraz poza granicami Brazylii.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29271 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]