Uznano objawienia maryjne w Champion

Aktualizacja: 2010-12-9 4:47 pm

Objawienia maryjne, które w Champion w stanie Wisconsin półtora wieku temu stały się udziałem Adèle Brisé, zostały wczoraj zatwierdzone przez ordynariusza miejscowej diecezji Green Bay.

Decyzja ordynariusza to pierwszy przypadek kościelnej aprobaty dla objawień prywatnych na terenie Stanów Zjednoczonych. Rzecznik diecezji Green Bay przypomniał, że tylko w 11 innych miejscach świata Kościół oficjalnie zatwierdził takie objawienia.

Do tych miejsc należą m.in.: Lourdes, Fatima, kaplica objawienia Cudownego Medalika w Paryżu czy Guadalupe w Meksyku. W Polsce kościelną aprobatę otrzymały jedynie XIX-wieczne objawienia w Gietrzwałdzie na Warmii, zatwierdzone w 1977 r. przez bp. Józefa Drzazgę.

Objawienia Matki Bożej, których doświadczyła młoda belgijska emigrantka Adèle Brisé, miały miejsce w Champion w październiku 1859 roku. Maryja miała jej się przedstawić jako Królowa Niebios, zachęcając ją do modlitwy za grzeszników, a także do uczenia dzieci katechizmu. Wizjonerka założyła później szkołę katolicką i wspólnotę tercjarek franciszkańskich.

Jak stwierdził w ogłoszonym wczoraj dekrecie bp David Ricken, ordynariusz diecezji Green Bay, objawienia Brisé „wykazują treści o charakterze nadprzyrodzonym i są godne wiary ze strony katolików”, choć oczywiście do wierzenia w nie nikt nie jest zobowiązany.

Tego typu zastrzeżenie dotyczy wszelkich zatwierdzonych przez Kościół objawień prywatnych. Kościelna aprobata oznacza tylko tyle, że można je przyjąć bez szkody dla wiary.

roja/Deon.pl

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29174 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]