Argentyna: sąd zezwolił mężczyźnie na “zmianę płci” bez przeprowadzenia operacji

Aktualizacja: 2010-12-8 2:13 pm

Rząd argentyński uznał nową tożsamość mężczyzny, który utrzymywał, że jest kobietą. Tym samym Argentyna stała się pierwszym krajem Ameryki Łacińskiej, który zalegalizował tzw. zmianę tożsamości seksualnej na podstawie czyjeś deklaracji słownej.

„Tania Luna” – mężczyzna, który nie dokonał chirurgicznej zmiany płci, ale zadeklarował, że jest kobietą otrzymał nowy dokument tożsamości.

Chociaż prawo argentyńskie pozwala na zmianę tożsamości płciowej, jedynie po przeprowadzeniu operacji zmiany płci, to jednak Luna został uznany kobietą jedynie na podstawie własnej deklaracji. W imieniu Luny z pozwem do sądu wystąpiła argentyńska organizacja skupiająca m.in. pederastów i transseksualistów.  

Sędzia Pedro Hooft orzekł, że domaganie się od mężczyzny, by przeprowadził operację zmiany płci, byłoby „redukcjonistycznym pojmowaniem pojęcia tożsamości seksualnej”. Oznaczałoby to ograniczenie płci jedynie do kwestii wyglądu zewnętrznego tj. uzależnione byłoby od występowania męskich narządów płciowych.

Jak donoszą argentyńskie media, Luna będzie cieszył się tymi samymi prawami co kobiety i będzie musiał być uznawany za kobietę przez wszystkie instytucje w państwie.

W kraju toczy się jeszcze przynajmniej 15 podobnych postępowań.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Komentarz PiotrSkarga.pl:
Przepaść goni przepaść. Absurdalne tezy ideologiczne stały się podstawą dla prawa stanowionego, na podstawie którego orzekają już sądy. Jest to wyjątkowo przerażający dowód straszliwego upadku współczesnej cywilizacji.
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29125 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]