Holenderski polityk zachęca Żydów do emigracji

Aktualizacja: 2010-12-7 11:12 pm

Prominentny holenderski polityk liberalnej VVD (Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji), Frits Bolkestein, uważa, że nie ma przyszłości dla „aktywnych” Żydów w Holandii, ponieważ rząd nie będzie w stanie zagwarantować im bezpieczeństwa.

W wywiadzie dla „De Pers” Bolkestein powiedział, że kiedy mówi o aktywnych Żydach, myśli o tych, którzy są rozpoznawalni jako tacy. Były komisarz Unii powiedział, że dla tych grup nie ma przyszłości w Holandii z powodu „antysemityzmu wśród Holendrów marokańskiego pochodzenia, których liczba stale rośnie”. Bolkestein czuje, że takie grupy Żydów powinny zachęcać swoje dzieci do emigracji do Stanów Zjednoczonych lub Izraela, ponieważ nie ma zaufania do skuteczności rządowych propozycji walki z tym rodzajem antysemityzmu.

Frits Bolkestein był liderem VVD od 1990 do 1998 roku, potem przez pięć lat był Komisarzem Europejskim. Polakom znany jest z ustawy liberalizującej rynek usług w Unii, która wywołała we Francji obawy przed „polskim hydraulikiem”.(pj)

JW. na podst. Radio Netherlands Worldwide [link]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29104 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]