Hipokryci z USA – Robert Gwiazdowski

Serwis PayPal, który obsługuje przelewy internetowe, zamroził konto Wikieaks i przestał księgować na nim nadchodzące  darowizny, co stawia WikiLeaks w obliczu bankructwa. Zarządzający PayPal oświadczył, że podjęto taką decyzję ze względu na zaangażowanie WikiLeaks w „nielegalne działania” i „dystrybucję materiałów”, których nie jest właścicielem.

Oczywiście nie zapadł w tej sprawie żaden wyrok sądowy. Podjęto administracyjną, i całkowicie bezprawną decyzję o wywłaszczeniu WikiLeaks, która przecież nie stracił osobowości prawnej i może być podmiotem praw – w tym do otrzymywania darowizn. Nawet jeśli jakieś działania WikiLeaks zostałyby uznane prawomocnym wyrokiem za nielegalne. Jak mam ochotę nawet wielokrotnemu mordercy, odsiadującemu wyroku dożywocia, udzielić darowizny, to mogę to zrobić, a on może ją otrzymać.

Mam przeczucie, graniczące z pewnością, że PayPal podjął swoją decyzję albo „po rozmowie z przedstawicielami Kongresu USA”, jak kilka dni wcześniej zrobił to Amazon.com, albo może wręcz po telefonie z Secret Service (nomen omen w skrócie SS – podobnie jak wszelkie „służby specjalne”). Ciekawe, może Kongres powinien powołać jakąś „komisję naciskową”?

Washington Post też nie był „właścicielem” dokumentów które publikował podczas afery Watergate. Ale to było dawno temu i w dodatku okazało się po latach, że informatorem Boba Woodwarda i Carla Bernsteina był Mark Felt – ówczesny Wicedyrektor FBI, co oznacza, że akcja przeciwko Nixonowi była „autoryzowana” przynajmniej przez część tamtejszej SS.

Dziś Amerykanie zajęci drukowaniem coraz większej ilości dolarów, podejmując ewidentnie nielegalne działania wobec dyplomatów innych państw, podejmując ewidentnie nielegalne działania wobec prywatnych organizacji (naciski na Amazon i prawdopodobnie także na PayPal) nie mają czasu na czytanie togo, co kiedyś napisali „Ojcowie Założyciele”:

„We hold these truths to be self-evident, that all men are created equal, that they are endowed by their Creator with certain unalienable Rights, that among these are Life, Liberty and the pursuit of Happiness. That to secure these rights, Governments are instituted among Men, deriving their just powers from the consent of the governed. That whenever any Form of Government becomes destructive of these ends, it is the Right of the People to alter or to abolish it, and to institute new Government, laying its foundation on such principles and organizing its powers in such form, as to them shall seem most likely to effect their Safety and Happiness.”

Chińczycy przynajmniej nie są hipokrytami, jak pewien Afroamerykanin – laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

Za: Robert Gwiazdowski blog | http://www.blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=873

Skip to content