Wszystkiego najlepszego dla Radia Maryja – Tomasz P. Terlikowski

Nie jestem, nie byłem i zapewne nie będę (choć tego nigdy pewnym być nie można) wytrwałym słuchaczem Radia Maryja. Często (i dawałem temu wyraz publicznie, za co mocno niekiedy mi się obrywało) dawałem wyraz temu, co mi się w tej rozgłośni nie podobało. Ale w dniu dziewiętnastych urodzin wypada rozgłośni i jej ludziom życzyć kolejnych lat sukcesów i służby Kościołowi.

A życzenia te są tym szczersze, że niezależnie od wszystkich różnic trzeba jasno i zdecydowanie powiedzieć: Radio Maryja i jego założyciel są fenomenem. I to na różnych płaszczyznach.

Po pierwsze dlatego, że ojcu Tadeuszowi Rydzykowi udało się stworzyć radio, które jedynym sukcesem Kościoła w przestrzeni mediów elektronicznych.

Po drugie – kto wie, czy nie ważniejsze – ojcu Tadeuszowi i ojcom redemptorystom – udało się stworzyć realną wspólnotę ludzi często wykluczanych z przestrzeni publicznej, z powodu swoich poglądów, swojej wiary, a niekiedy patriotyzmu.

Po trzecie wreszcie – i to niewątpliwie jest najważniejsze – jest Radio Maryja (ale także „Nasz Dziennik” czy Telewizja Trwam) dziełem ewangelizacyjnym, skutecznym narzędziem głoszenia Prawdy Ewangelii czy nauczania Kościoła*. I nie ma co ukrywać, że właśnie ten aspekt doprowadza do szału „Gazetę Wyborczą”, która chciałaby, żeby jedynym głosem katolików w Polsce był niszowy, ale za to zgodny z linią wytyczoną przez Michnika „Tygodnik Powszechny”.

I już tylko za te trzy rzeczy trzeba Radiu i Jego Dyrektorowi podziękować. I życzyć powodzenia w następnych latach. Tak, żeby ten głos był nadal słyszalny. I by nie udało się go zagłuszyć.

Tomasz P. Terlikowski


KOMENTARZ BIBUŁY: * Z tym nauczaniem Kościoła różnie bywało – lepiej i gorzej – ale w dniu urodzin jedynie zaznaczamy ten zgrzyt, nie rozwijając go. Redakcja BIBUŁY przyłącza się do gratulacji, jedynie skromnie i po cichu życząc aby w następnych latach, zarówno Założyciel Radia, jak i cały zespół, trochę bardziej zainteresowali się Tradycją Kościoła i Jego przebogatą, piękną liturgią, bowiem życie Kościoła nie zaczęło się od Soboru Watykańskiego II, a pontyfikat Jana Pawła II nie był największym wydarzeniem w historii Kościoła.

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/terlikowski_wszystkiego_najlepszego_dla_radia_maryja | Terlikowski: Wszystkiego najlepszego dla Radia Maryja

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content