WikiLeaks odcięte od PayPala. Globalna cenzura Internetu

Aktualizacja: 2010-12-4 11:23 pm

PayPal oskarżył WikiLeaks o nielegalną działalność i zablokował elektroniczna zbiórkę pieniędzy dla tej inicjatywy. Twórcy używali konta do uzyskania funduszy na utrzymanie serwera i pokrycie kosztów swojej działalności.

Ostatnio w mediach pojawiły się informacje, że firma obsługująca nazwy adresów internetowych wycofała się z utrzymania adresu WikiLeaks. Na tą okoliczność powstała strona, która zawiera listę alternatywnych adresów prowadzących do tej inicjatywy http://wikileaks.info/.

KOMENTARZ BIBUŁY: Podczas serii połączeń przeprowadzonych z Waszyngtonu w dniu 4 grudnia 2010 o godzinie 11:15 PM EST (5 grudnia 2010 04:15 UTC) z wyszczególnionymi 19 adresami – źródłowych i alternatywnych (mirrors) stron do wikileaks – czynna i dostępna została jedynie jedna strona (w Holandii – http://www.wikileaks.nl/), zaś w wszystkie pozostałe zostały już zablokowane. Można sądzić, że blokada DNS-u czyni te strony niedostępnymi na całym świecie. Tym samym można śmiało ogłosić ten dzień jako przełomowy w kroku do oficjalnej, globalnej cenzury Internetu.

Za: nacjonalista.pl -- [Org. tytuł: « WikiLeaks odcięte od PayPala»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29003 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]