PayPal oskarżył WikiLeaks o nielegalną działalność i zablokował elektroniczna zbiórkę pieniędzy dla tej inicjatywy. Twórcy używali konta do uzyskania funduszy na utrzymanie serwera i pokrycie kosztów swojej działalności.
Ostatnio w mediach pojawiły się informacje, że firma obsługująca nazwy adresów internetowych wycofała się z utrzymania adresu WikiLeaks. Na tą okoliczność powstała strona, która zawiera listę alternatywnych adresów prowadzących do tej inicjatywy http://wikileaks.info/.
KOMENTARZ BIBUŁY: Podczas serii połączeń przeprowadzonych z Waszyngtonu w dniu 4 grudnia 2010 o godzinie 11:15 PM EST (5 grudnia 2010 04:15 UTC) z wyszczególnionymi 19 adresami – źródłowych i alternatywnych (mirrors) stron do wikileaks – czynna i dostępna została jedynie jedna strona (w Holandii – http://www.wikileaks.nl/), zaś w wszystkie pozostałe zostały już zablokowane. Można sądzić, że blokada DNS-u czyni te strony niedostępnymi na całym świecie. Tym samym można śmiało ogłosić ten dzień jako przełomowy w kroku do oficjalnej, globalnej cenzury Internetu.