Zniknęły SMS-y które wysyłał ze Smoleńska europoseł Paweł Kowal

Aktualizacja: 2010-12-4 11:00 pm

Europoseł Paweł Kowal mówi, że z jego telefonu zniknęły SMS-y, które 10 kwietnia wysyłał ze Smoleńska. Także z komórek byłego urzędnika Kancelarii Prezydenta Marcina Wierzchowskiego i kierowcy ambasadora Jerzego Bahra zniknęła część historii połączeń.

– Jestem pewien, że niczego nie kasowałem. W pamięci telefonu mam SMS-y z 9 i 11 kwietnia, a z 10 już nie. Nie mam pojęcia, co się z nimi stało – mówi „Wprost” europoseł Paweł Kowal.

Kowal był w Smoleńsku 10 kwietnia wieczorem. Podczas podróży wysyłał bardzo dużo SMS-ów: głównie do ministrów w rządzie Donalda Tuska oraz do ambasadorów w Rosji i na Białorusi. Dziś mówi, że z archiwum zniknęły wiadomości z tego dnia.

Także funkcjonariusz BOR Gerard K., kierowca polskiego ambasadora w Moskwie Jerzego Bahra, mówił o zniknięciu historii połączeń z 10 kwietnia. – Potem okazało się, że wszystkie nasze połączenia z tego czasu, z tego miejsca zniknęły z telefonów, zostały wymazane. Nie wiem, dlaczego, ani przez kogo – powiedział w wywiadzie dla „Newsweeka”.

– Według wykazu między godziną 8:50 a 11:00 mój telefon wykonał tylko cztery połączenia: o 8:53, 9:04, 9:56, 10:46. To o tyle dziwne, że w tym czasie rozmawiałem z wieloma osobami i korzystałem z roamingu. Miałem zarówno połączenia przychodzące, jak i wychodzące – przyznaje z kolei były urzędnik Kancelarii Prezydenta Marcin Wierzchowski.

Nie wszystkie osoby, który były w Smoleńsku 10 kwietnia, straciły SMS-y albo historię połączeń w swoich telefonach. Jacek Sasin, były wiceszef Kancelarii Prezydenta, mówi, że nie zauważył, aby coś zniknęło z jego telefonu.

eMBe/Wprost.pl

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Kowal: Zniknęły SMS-y, które wysłałem ze Smoleńska»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29002 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]