Źubrówka szkodzi Amerykanom

Aktualizacja: 2010-12-1 10:32 pm

Na amerykańskim rynku jest już wersja Źubrówki przygotowana specjalnie dla tamtejszych konsumentów. Na sprzedaż oryginalnej wódki z trawką nie zgodziła się Amerykańska Agencja do spraw Źywności i Leków.

Powodem nieudzielenia zgody na import było to, co w Źubrówce najważniejsze – jej skład. Amerykański urząd stwierdził, że trawa żubrówka zawiera kumarynę, która utrudnia krzepnięcie krwi.

Białostocki Polmos przygotował zatem inną recepturę opartą na innych roślinach, m.in. życicy, mającą dać produkt imitujący oryginał. Chyba się udało, bo Amerykanie są zachwyceni. Źeby jednak skosztować prawdziwej Źubrówki, Amerykanie będą musieli ją przemycać, jak za starej dobrej prohibicji.

sm

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28926 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]