Szwecja: rodzice skazani na 9 miesięcy więzienia, bo czasami dawali klapsa dzieciom

Aktualizacja: 2010-12-1 10:22 pm

Szwedzki sąd skazał parę małżonków na karę 9 miesięcy więzienia oraz grzywny w wysokości ponad 30 tys. zł, gdyż przyznali się, że czasami jako metodę wychowawczą stosowali klapsy. W Szwecji od 1979 r. obowiązuje zakaz stosowania kar cielesnych wobec dzieci.

Chociaż sąd przyznał, że „rodziców łączy szczególna i serdeczna więź z dziećmi”, to jednak dopuścili się oni przestępstwa, za które muszą ponieść konsekwencje. W rezultacie orzeczenia sądowego, rodzice trafili do więzienia, a dzieci już od kilku miesięcy przebywają w domach zastępczych.

Jest wielce prawdopodobne, że już nigdy nie wrócą do domu rodzinnego. Tak uważa Mike Donnelly, dyrektor International Relations for the US-based Home School Legal Defence Association (HSLDA).

Jego zdaniem sprawa jest typowa i dotyka wiele szwedzkich rodzin o tradycyjnych poglądach. W kraju tym bowiem urzędnicy niejako przejęli prawa rodzicielskie. Organy państwowe prowadzą monitoring rodzin i często korzystają z sytuacji, przejmując kontrolę nad ich wychowaniem

W szwedzkim systemie 90 proc. dzieci przebywa w żłobkach i przedszkolach od najmłodszych lat. Tym samym rodzice tracą kontrolę nad ich wychowaniem. Są niejako wyręczani przez placówki finansowane z budżetu państwa.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28924 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]