Kanada: przywrócono “ferie bożonarodzeniowe” zamiast “ferii zimowych”

Aktualizacja: 2010-12-1 4:18 pm

Jeden z okręgów szkolnych w Kanadzie idzie pod prąd rządowi. Władze oświatowe w Chilliwack zdecydowały się przywrócić nazwę „ferii bożonarodzeniowych” w miejsce „ferii zimowych”, tradycyjnie przypadających w okresie Bożego Narodzenia.

Zgodnie z zaleceniami ministerstwa oświaty, dwutygodniowa przerwa świąteczna, przypadająca w okresie Bożego Narodzenia, powinna nosić nazwę „ferii zimowych”. Tymczasem, władze oświatowe w Chilliwack zdecydowały się nadać im nazwę „ferii bożonarodzeniowych”.

Z inicjatywą taką wystąpiła Heather Maahs z kuratorium oświaty. – Z powodu poprawności politycznej możemy wpaść w pustkę, rezygnując z naszych tradycji i dziedzictwa, tylko ze względu na naprawdę niewielką mniejszość – stwierdziła Maahs.

Na zebraniu przedstawicieli Rady Rodziców i członków kuratorium podkreślała ona, że ferie zimowe nie są ogłaszane tylko ze względu na to, że jest zima, ale ponieważ przypadają w święta Bożego Narodzenia. – Dlaczego więc nie można by wskazać na prawdziwą przyczynę tych ferii? – pytała.

Niektórzy członkowie kuratorium obawiają się, że akcja ta może spowodować wszczęcie postępowania przeciw nim przez ministerstwo oświaty. 

Szokujące jest to, że chociaż inicjatywa ta spotkała się z przychylnym przyjęciem większości mieszkańców, to jednak szefowa Związku Nauczycielskiego w Chilliwack, Katharin Midzain, a także przewodnicząca Rady Rodziców w Dystrykcie Kolumbii Francuskiej, Kirsten Brandreth potępiły ten ruch.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28917 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]