Polska reklamowana kpinami z celibatu

Kpinami z celibatu czy wierności własnemu powołaniu postanowiła reklamować inwestycje w Polsce firma Polish Investforum. Na swojej stronie powołuje się ona na poparcie m.in.. prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Reklamówka ma przyciągać nowych inwestorów do Polski. A zawiera idiotyczną kpinę z celibatu. Ksiądz zbiera na tacę datki. Dochodzi do kobiety, której widać na zdjęciu tylko kawałek biustu. Zawiesza na nim wzrok, poczym odwraca się, żegna i ucieka do zakrystii. Spot kończy zdanie „ale Ty możesz” i dalszy ciąg już na obrazkach przestawiających kobietę „zainwestować w Polsce”.

Nie wiem, w jaki to cudowny sposób tego typu reklama ma zachęcić kogokolwiek do inwestowania w Polsce. Ale jedno jest pewne. Ktoś, kto ją nakręcił nie miał najmniejszego pojęcia o tym, że nie tylko ksiądz „nie może”. „Nie może” także każdy mężczyzna, który ma żonę. I każdy z nas powinien, jeśli nie radzi sobie ze wzrokiem czy myślami, zrobić to, co zrobił ów ksiądz. Czyli pomodlić się i zejść z drogi, która mogła go doprowadzić do zła.

Ale mniejsza z teologią moralną. O wiele istotniejsze jest co innego. Dlaczego Polska ma być reklamowana głupią kpiną z celibatu? Dlaczego nasz rynek ma być reklamowany lekko zakamuflowanym wezwaniem do rozpusty?

TPT

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/polska_reklamowana_kpinami_z_celibatu

Skip to content