Tajemnicza wizyta Rosjan u szefa MSWiA. Co uzgadniano?

Aktualizacja: 2010-11-26 11:47 am

W Polsce z nieoficjalną, niezapowiedzianą wizytą ma gościć jutro minister transportu Rosji – dowiedziało się Radio Zet. Według jego informacji ma się on spotkać z ministrem Jerzym Millerem, a spotkanie ma dotyczyć projektu raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Nie jest także wykluczone, że wraz z rosyjskim ministrem do Warszawy przyleci też szefowa MAK, Tatiana Anodina. Informacja o wizycie Igora  Levitina utrzymywana jest w tajemnicy. Informacji nie potwierdza rzecznik MSWiA ani przedstawiciele ministerstwa infrastruktury. Panuje całkowite embargo informacyjne.

– To działanie przy opuszczonej kurtynie. Ta procedura wywołuje daleko idące domysły – mówi były minister transportu w rządzie PiS Jerzy Polaczek. – Polityczne uzgadnianie między Federacją Rosyjską a Polską przed złożeniem projektu naszych uwag do dokumentu rosyjskiego MAK-u jest niedopuszczalne i narusza przepisy Konwencji Chicagowskiej – uzupełnia Polaczek.

Trudno też nie dostrzec, że ukrywanie nawet zupełnie podstawowej informacji o spotkaniu budzi głębokie podejrzenia, że strona polska, a być może również rosyjska, ma zamiar ukrywać jego efekty. I jakoś trudno nie dostrzec, że nie budzi to zaufania do rzetelności prac, tak rosyjskiej jak i polskiej strony w tej sprawie.

TPT

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Co uzgadnia MSWiA z Rosjanami?»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28770 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]